Allianz Türkiye'nin start-up'larla yenilikçi iş modelleri geliştirdiği HackZone Open Insurance Programı'nın 3. Dönemi Tamamlandı
  • Bahce Haber
  • Allianz Türkiye'nin start-up'larla yenilikçi iş modelleri geliştirdiği HackZone Open Insurance Programı'nın 3. Dönemi Tamamlandı
85 okunma

Allianz Türkiye'nin start-up'larla yenilikçi iş modelleri geliştirdiği HackZone Open Insurance Programı'nın 3. Dönemi Tamamlandı

ABONE OL
18/01/2023 07:50
Allianz Türkiye'nin start-up'larla yenilikçi iş modelleri geliştirdiği HackZone Open Insurance Programı'nın 3. Dönemi Tamamlandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Allianz Türkiye’nin start-up’larla birlikte yenilikçi iş modelleri geliştirmek amacıyla üçüncü kez düzenlediği HackZone Open Insurance Programı’nın kazananları belli oldu. ‘İklim değişikliği ile mücadele’ kategorisinden, 3pmetrics birinci oldu.

Yeni nesil sigortacılığın öncüsü Allianz Türkiye’nin start-up’larla birlikte yenilikçi iş modelleri geliştirmek amacıyla hayata geçirdiği HackZone Open Insurance Programı’nın üçüncüsü tamamlandı. Sektörde öncü iş modellerini ve projeleri destekleme vizyonu doğrultusunda API’larını (Uygulama Ara Yüz Programları) kullanıma açan Allianz Türkiye, 30’u aşkın alanında uzman mentor ile birlikte programa başvuran tüm start-up’lara altı hafta boyunca mentorluk, data ve eğitim desteği sağladı. Allianz Türkiye’nin girişim hızlandırma ve kurumsal inovasyon ortağı Hackquarters iş birliğiyle hayata geçirdiği programa katılan start-up’lar, ‘İklim değişikliği ile mücadele’, ‘Finansal danışmanlık ve varlık yönetimi alanında yeni iş fırsatları ve dijital çözümler’ ve ‘Yeni mobilite ekosisteminde mikromobilite (micromobility) ve araç paylaşımı (carsharing) kullanımlarında anlık sigorta çözümleri’ temaları üzerinde çalıştı.

HackZone Open Insurance Programı’nın birincisi ve 100 bin liralık para ödülünün sahibi, kurumların, işletmelerin, etkinliklerin veya tarımsal faaliyetlerin karbon ayak izlerini ISO 14064 standartlarında hesaplayabilmesini, raporlayabilmesini ve analiz edebilmesini sağlayan yazılım altyapısı 3pmetrics oldu.

İkincilik ödülünü alan Wyseye, hasar fotoğraflarını saniyeler içinde analiz ederek hasar sürecini insan müdahalesi olmadan en kısa sürede sonuçlandırmayı sağlayan bir sistem geliştirerek, 75 bin liralık para ödülünün sahibi oldu. Yine “İklim değişikliği ile mücadele’ kategorisi start-up’larından Laska, yenilikçi, çevreye duyarlı ve sürdürülebilir üretim yaklaşımlarıyla ömrünü tamamlamış lastikleri ileri dönüştüren yüksek teknoloji çözümleriyle, programın üçüncüsü olarak 50 bin lira para ödülünü aldı. 

Pincident, Magnus ve Finso ise yüzlerce start-up’ın incelenmesi sonucunda HackZone Demoday etkinliğinde sunum yapmaya hak kazanan 6 finalist girişim içerisinde yer aldılar. Allianz Türkiye Pazarlama ve Dijital Sigortalar Genel Müdür Yardımcısı Onur Kırcı, ödül töreninde yaptığı konuşmada; “Allianz Türkiye olarak üç yıldır düzenlediğimiz açık inovasyon programı HackZone ile sektördeki yenilikçi projeleri desteklerken, start-up ekosistemine katkı sağlamaya ve dijital bir sigorta ekosistemi oluşturma hedefimizi gerçekleştirmeye devam ediyoruz.” dedi. 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.