Bulutsuzluk Özlemi ve Boğaziçi Gençlik Korosu Yöret İçin İlk Kez Aynı Sahnede!
  • Bahce Haber
  • Bulutsuzluk Özlemi ve Boğaziçi Gençlik Korosu Yöret İçin İlk Kez Aynı Sahnede!
86 okunma

Bulutsuzluk Özlemi ve Boğaziçi Gençlik Korosu Yöret İçin İlk Kez Aynı Sahnede!

ABONE OL
04/01/2023 12:40
Bulutsuzluk Özlemi ve Boğaziçi Gençlik Korosu Yöret İçin İlk Kez Aynı Sahnede!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

YÖRET VAKFI, 50. Yılını Sunay Akın’ın özel performansı, Bulutsuzluk Özlemi ve Boğaziçi Gençlik Korosu Konserinin de yer aldığı bir dizi etkinlikle kutluyor!

1972’den günümüze kadar gelen YÖRET Vakfı, şimdi 50. Yılında. Vakfın 50. yılını kutlayacağı büyük gün yaklaşıyor…  

YÖRET Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Erenel’in 50. Yıl Mesajında: “YÖRETVakfı olarak 50. Yılımızda da, 7’den 77’ye herkesin eğitimi ve gelişimi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz… Bu 50 yıl boyunca; değerlerimizi koruyarak vizyoner bir vakıf olma hedefimiz ile sadece var olarak değil topluma duyarlı, toplumla el ele, interaktif, gelişen ve geliştiren bir vakıf olarak çalışmalarımızı sürdürdük. Tüm çalışmalarımızı desteğinizle aynı heyecan, istek, coşku ve fayda ile sürdüreceğiz.” dedi.  

17 Ocak 2023, Salı günü, Cemal Reşit Rey Konser salonunda sabah 10.00’dan gece 24.00’e kadar sürecek kutlama gününde; gündüz programında SUNAY AKIN özel bir performansla sahnede olacak. Uzm. Psikolog YILDIZ HACIEVLİYAGİL CÜCELOĞLU ise gelecek kaygısı konusunda katılımcıları bilgilendireceği bir sunum yapacak.  Kutlama günü için sahne alacak MALTEPE BELEDİYESİ ÇOCUK KOROSU; YÖRET Vakfı’nın “Şiddetsiz Toplum: Rüzgar Gülü Kampanyası” için özel olarak bestelenen şarkıya da seslendirecekleri mini bir konser verecek. Fuayede Ali Özatalay ve Ayçe Özatalay’ın Covid-19 Pandemi döneminde çocukların iç dünyalarında yaşamış oldukları zorlukların dışavurumlarını belgeledikleri fotoğraflardan oluşan ve YÖRET Vakfı’nın Pandemide Çocuk Olmak Araştırma Raporu vesilesiyle hazırlanan sergi ziyarete açık olacak.  

YÖRET Vakfı’ndan yolu geçenleri, STK’ları, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Uzmanlarını, Sosyal Hizmet Uzmanlarını, Psikologları, Sosyologları, Öğretmenleri, Eğitmenleri ve herkesi ilgilendirecek bu özel oturumlar saat 10:00 ile 16:00 arasında gerçekleşecek, katılım halka açık ve ücretsiz olacak.  

Vakıf yararına düzenlenecek 50. Yıl Özel Konseri ise saat 21:00’da başlayacak ve BULUTSUZLUK ÖZLEMİ VE BOĞAZİÇİ GENÇLİK KOROSU ilk kez birlikte sahne alacak. Bulutsuzluk Ōzlemi adına Sina Koloğlu “YÖRET Vakfı’nın kuruluşunun 50. Yılında bu anlamlı konserde, Bulutsuzluk Özlemi’nin yer alması gurur verici. Türkiye’nin Müzik Tarihi’nde yerini almış, Boğaziçi Gençlik Korosu ile aynı sahneyi paylaşmak, ayrıca çok önemli. Umarım, eğitime verilen 50 yıllık emeğin, bu konser ile taçlandırılması unutulmaz bir gösteriye sahne olur.” dedi.  

Boğaziçi Gençlik Korosu Şefi Masis Aram Gözbek ise “Yöret Vakfı’nın 50. Yılını gönülden kutluyorum. Böyle bir etkinlikte yer almanın böyle bir vakfın 50. yılı kutlamasında sahne almanın bizler de aslında aynı idealleri peşinde koşan insanlarız. Türkiye’de çok sesli koro müziğinin yayılması ve çocuklarımızın, gençlerimizin şarkı söyleyerek yetişmesi gerçekten bu toplum için çok çok önemli. 

Bu toplumu değiştirebilecek çok büyük etken olduğunu düşünüyoruz. Çünkü biz koro müziği yaparken aslında hep hayalini kurduğumuz huzur ve barış içinde yaşamayı aslında kendiliğinden deneyimliyoruz. Birbirimizi dinlemeyi öğreniyoruz, sevmeyi, paylaşmayı, yardımlaşmayı öğreniyoruz. Farklılıklarımızı birer dezavantaj değil de birer zenginlik olarak görmeyi öğreniyoruz aslında biz korada şarkı söylerken. 

Ve hep savunduğumuz söylediğimiz şey de çocuklarımız gençlerimiz korolarda bu değerlerle yoğrularak, bu insani değerleri bünyelerine katarak yetişirlerse işte o çocuğa toplum daha farklı bakacak. İşte o zaman maalesef bugün hala savaşlardan, kavgalardan bahsetmek yerine diyoruz ki; aşktan, sevgiden, barıştan, kardeşlikten söz edeceğiz. Bize paralel ve 50 yıldır büyük özveri ve çabayla Türkiye’de bu misyonu sürdüren ve çocuklar için çok önemli işler yapan bu vakfın varlığı çok değerli. Kaldı ki 50. yılında böyle bir sahnede olmak ayrı bir keyif. Çok heyecanlıyız, guruluyuz. Bulusuzluk Özlemi çok önemli bir değer ve çok önemli şeyler ifade ediyor Türkiye müzik tarihinde. Onlarla sahnede olmak hem kendi eserlerimizi seslendirmek hem onların gerçekten unutulmaz eserlerinde onlarla birlikte sahnede şarkı söylemek ayrı bir heyecan. Ben en başta herkesi bu ilginç ve keyifli buluşmaya davet ediyorum önce. 

Her şeyden başımsız bu konser çok güzel olacak eminiz. Ama ondan da ötede böyle bir vakfa destek olmak böyle bir günde vakıfla birlikte vakfa gönül vermiş yıllardır bu misyonu özveriyle sürdüren insanlar, gençlerle her yaştan vakıf üyeleriyle olup vakfın çalışmalarına dolayısıyla aslında toplumumuza katkıda vesile olma fırsatını kaçırmamalarını çok kuvvetle tavsiye ediyorum. 17 Ocak Salı günü herkesi Cemal Reşit Rey Konser salonunda görmek için sabırsızlanıyoruz.” dedi. 

Türk rock müziği tarihinde önemli bir yere sahip olan Bulutsuzluk Özlemi’nin yıllardır aşina olunan müzikal alt yapısında çok sesli koro müziği tınıları duyabileceğiniz bu özel konserin biletleri vakıf yararına PASSO ve Biletix’te satışta. 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.