CSO Avusturalyalı Şef Matthew Coorey İle İki Büyük Konserde Buluşuyor
  • Bahce Haber
  • CSO Avusturalyalı Şef Matthew Coorey İle İki Büyük Konserde Buluşuyor
92 okunma

CSO Avusturalyalı Şef Matthew Coorey İle İki Büyük Konserde Buluşuyor

ABONE OL
10/01/2023 12:00
CSO Avusturalyalı Şef Matthew Coorey İle İki Büyük Konserde Buluşuyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, 13 ve 20 Ocak’ta CSO ADA ANKARA’da şef Matthew Coorey yönetiminde iki büyük konserini dinleyicileriyle buluşturmaya hazırlanıyor. Londra Filarmoni Orkestrası, Sidney Senfoni Orkestrası ve BBC Senfoni Orkestrası gibi birçok önemli orkestrayla sahneye çıkan başarılı şef Matthew Coorey yönetimine CSO, keman sanatçıcı Francesca Dego’ya ve obua sanatçısı Nora Cismondi’ye eşlik edecek. 

CSO 13 Ocak’ta sahnesini Matthew Coorey ve Francesca Dego ile paylaşacak

Coorey yönetimindeki CSO, 13 Ocak’ta gerçekleşecek konserde güçlü tonu, etkileyici yorumları ve kusursuz tekniği ile tanınan, uluslararası sahnede en çok aranan kemancılardan biri olan Francesca Dego ile sahnesini paylaşacak. Konserin ilk bölümünde, Johannes Brahms’ın olgunluk çağında bestelediği, Op.77 Re Majör Keman Konçertosu Dego’nun büyüleyici performansıyla seyirciyle buluşacak. İkinci bölümde ise Orkestra, Antonín Dvořák’ın, Karel J. Erben’in 1852’de yayınladığı Ulusal Masallar Demeti’nde yer alan baladlarından esinlenerek bestelediği Su CiniVodnik ve Öğle Cadısı senfonik şiirlerini seslendirecek.

20 Ocak’ta CSO ödüllü obua sanatçısı Nora Cismondi’ye eşlik edecek

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası; 20 Ocak’ta ise Richard Strauss’un nadir seslendirilen ve üstün teknik gerektiren Obua Konçertosunda Fransız obua sanatçısı Nora Cismondi’ye eşlik edecek. Paris’te JL Capezzali, Jacques Tys ve David Walter’ın sınıflarında obua ve oda müziği dalında birincilik ödülleri alan Nora Cismondi, solo obuacı olarak İsviçre’nin ünlü Suisse Romande Orkestrası ile yaptığı son kayıt ile ICAM Ödülleri’ne aday gösterildi. Bu eşsiz konserin ikinci bölümünde ise Matthew Coorey yönetimindeki CSO, Johannes Brahms’ın Re Majör tonundaki İkinci Senfonisini seslendirecek.

Konser hakkında detaylı bilgi için “cso.gov.tr” adresi ziyaret edilebilir. Biletler “biletinial.com” adresi, “SanatCepte” uygulaması ve CSO ADA ANKARA fuaye alanındaki Biletinial gişesi üzerinden temin edilebilir.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.