Emirates'in sektöre liderlik eden güvenlik standartları onaylandı
  • Bahce Haber
  • Emirates'in sektöre liderlik eden güvenlik standartları onaylandı
86 okunma

Emirates'in sektöre liderlik eden güvenlik standartları onaylandı

ABONE OL
04/01/2023 10:30
Emirates'in sektöre liderlik eden güvenlik standartları onaylandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünyanın en büyük havayolu şirketi olan Emirates, son IATA Operasyonel Güvenlik Denetimini (IOSA) kusursuz sonuç anlamına gelen sıfır bulgu ile tamamlayarak, havayolu operasyonlarının zorluk derecesi göz önüne alındığında sektörde nadir görülen bir başarıya imza attı.

Emirates Havayolu Başkanı Sir Tim Clark yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Güvenlik, Emirates’in temel değerlerinden birisidir ve ilk günden itibaren operasyonlarımızın en zorlu güvenlik standartlarını karşılaması için sürekli olarak yatırım yapmaktayız. IOSA denetimini sıfır bulguyla tamamlamak, özellikle pandemi sonrası operasyonlarımızı hızla artırdığımız gerçeği ve Emirates uçuş ağının global yapısı düşünüldüğünde, kayda değer bir başarı olarak öne çıkmaktadır. Emirates’in her gün dünya çapında binlerce insanı ve tonlarca ürünü güvenli bir şekilde taşımasına katkıda bulunan şirket içi ekiplerimiz ve şirket dışı iş ortaklarımız övgüyü hak ediyorlar. Çok çalışmaya devam ederek havacılık sektörünün güvenli ve sürdürülebilir olmasını sağlamaya katkıda bulunacağız.”

Uluslararası Hava Taşımacıları Birliği (IATA) tarafından akredite edilmiş bir denetim kuruluşu, Emirates’in operasyon yönetim sisteminin IOSA Standartları ve Önerilen Uygulamalara (ISARP) uygunluğunu belirlemek amacıyla beş gün boyunca 1000’den fazla kriteri ve tavsiye edilen uygulamayı değerlendirdi.

Bu güçlü denetim raporuyla, Emirates, operasyonel uygulamalarının güvenliğini ve Boeing 777 ile Airbus A380’lerden oluşan modern filosunun uçuşa elverişliliği yönünden sistem ve süreçlerinin ne kadar güçlü olduğunu sergilemiştir.

Emirates, organizasyonundaki tüm seviyelerde güçlü bir güvenlik kültürünü teşvik etmektedir. Havayolunun operasyonel güvenlik politikaları sürekli olarak gözden geçirilerek, düzenlemelerin revize edildiği veya yeni bir uçağın kullanıma sunulduğu durumlarda en yüksek standartlara uygun şekilde değiştirilmektedir. Emirates Uyum Denetim ekibi şirketin uçuş ağı genelindeki sistem ve süreçlerini IOSA standartları çerçevesinde sürekli olarak denetleyerek uyumsuzlukları tespit etmekte ve yönetmektedir.  Emirates yöneticileri ayrıca, sürekli değişen bir sektörde emniyet ve güvenlik seviyesini korumak için düzenli incelemelerin bir parçası olarak organizasyon içindeki uygunluk durumu hakkında bilgilendirilmektedir.

Dünya çapında altı kıtaya yayılan uçuş ağıyla ödüllü bir uluslararası havayolu olan Emirates, yolculara modern merkezi Dubai’den 140 uçuş noktasına bağlantı imkânı sunuyor ve global ticareti kolaylaştırıyor. Havayolu kısa bir süre önce APEX 2023 ödüllerinde güvenlik, sağlık, sürdürülebilirlik, hizmet ve kapsayıcılık alanında “Birinci Sınıf Havayolu” ödülüne layık görüldü. Emirates ayrıca “Beş Yıldızlı Global Resmi Havayolu Derecesinin” ve “En İyi global Eğlence dalında Yolcu Seçimi Ödülü’’ sahibi oldu. Ayrıca, 2022 ULTRA ödüllerinde “Dünyanın En İyi Havayolu” ve “Ortadoğu’nun En İyi Havayolu” unvanlarına layık görüldü.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.