Erol Evgin Şarkılarını “Geleceğin Hekimleri" İçin Seslendirecek
  • Bahce Haber
  • Erol Evgin Şarkılarını “Geleceğin Hekimleri" İçin Seslendirecek
91 okunma

Erol Evgin Şarkılarını “Geleceğin Hekimleri" İçin Seslendirecek

ABONE OL
03/01/2023 16:40
Erol Evgin Şarkılarını “Geleceğin Hekimleri" İçin Seslendirecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk pop müziğinin duayeni Erol Evgin, 19 Ocak Perşembe akşamı saat 20.30’da Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Turkcell Sahnesi’nde “Geleceğin hekimlerini” yetiştiren Lokman Hekim Sağlık Vakfı yararına sahne alacak.

Lokman Hekim Sağlık Vakfı, geceden elde edilecek gelir ile çok sayıda hekimin yetişmesine destek olarak geleceği “İyileştirmeyi” hedefliyor.

Eğitimde fırsat eşitliği ve herkes için ulaşılabilir sağlık vizyonuyla maddi olanaksızlıklar içinde eğitimini tamamlamaya çalışan tıp fakültesi öğrencilerine destek veren Lokman Hekim Sağlık Vakfı, geleceğin hekimlerini desteklemek amacıyla bağış konseri düzenleyecek.

Daha fazla tıp fakültesi öğrencisinin hem maddi hem de sosyo-kültürel anlamda desteklenmesi amacıyla düzenlenen gecede Türk pop müziğinin duayeni Erol Evgin, konser verecek.

19 Ocak Perşembe akşamı saat 20:30’da Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Turkcell Sahnesi’nde düzenlenecek konserden elde edilecek gelir ile daha fazla tıp öğrencisine burs imkanı sağlanması hedefleniyor.

Erol Evgin’in, sevilen şarkılarını seslendireceği bu özel gecenin biletleri ise sadece Biletix’te.

Lokman Hekim Sağlık Vakfı Hakkında:

Maddi olanaksızlıklar içinde eğitimini tamamlamaya çalışan tıp fakültesi öğrencilerine katkı sağlayan ve 103’ü mezun olmak üzere 598 hekimin yetişmesine destek veren Lokman Hekim Sağlık Vakfı; 1986 yılında, sağlık hizmetine ihtiyaç duyan kişilere maddi kaygı duymaksızın hizmet vermek amacıyla Ayhan Tokgöz, Dr. Aydın Arıcı, Dr. Gülbin Gökçay ve Dr. İrfan Gökçay tarafından kuruldu. Vakfa yapılan bağışlar, bölge halkına sunulan eğitim, gıda, giyim, sağlık yardımlarının yanında, 25 yataklı hastane olarak yapılan, uzun dönem Lokman Hekim Tıp Merkezi olarak hizmet veren binanın inşaatında ve işletmesinde kullanıldı. Temmuz 1987 – Aralık 2012 tarihleri arasında, 240.000’i ücretsiz olmak üzere toplam 700.000 hastaya sağlık hizmeti verildi.  Sosyal komite tarafından belirlenen ve maddi yetersizlik içinde olan hastaların tüm teşhis ve tedavileri tamamen ücretsiz gerçekleştirildi. Tıp fakültesi öğrencilerine yapılan desteklerin yanı sıra ilk ve orta öğretim çağındaki 3.000 çocuğa da öğrenim bursu ve kırtasiye desteği verildi. Vakıf, eğitim alanında yaptığı çalışmalara ek olarak sürdürülebilirlik alanında geliştirdiği projelerle de 142.600 ton katı atığın kontrollü şekilde toplanmasını sağladı ve 615.000 ağacın kesilmesini engelledi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.