Ferit Odman;  “Ben Gerçek Bir Sakatatçıyım''
  • Bahce Haber
  • Ferit Odman; “Ben Gerçek Bir Sakatatçıyım''
73 okunma

Ferit Odman; “Ben Gerçek Bir Sakatatçıyım''

ABONE OL
20/01/2023 12:00
Ferit Odman;  “Ben Gerçek Bir Sakatatçıyım''
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 ‘Kuliste Röveşata’ yeni bölümünde Ferit Odman’ın kulisinde! 

Zorlu PSM YouTube kanalında Zeynep Ocak’ın PSM’nin sahne arkasında her yerde sorular sorduğu, kahkaha dolu program ‘Kuliste Röveşata’nın yeni bölüm konuğu başarılı caz davulcusu Ferit Odman oldu.

 Nasıl caz müzisyeni olunur? Caz müzisyenleri neden otomatik olarak saygı görüyor? Miles Davis, Marvin Gaye, Louis Armstrong ve Ella Fitzgerald müzisyenlerinden hangisini haberi olmadan tarihten sildi? Kuliste en özel zevki ne? Sorularına Ferit Odman, Kuliste Röveşata programında hepsine yanıt veriyor.

Zorlu PSM sahne arkasında doyasıya muhabbetle eğlenceli dakikalar yaşandığı ‘Kuliste Röveşata’ programının ikinci bölümü, Zorlu PSM YouTube kanalında yayınlandı. Editörlüğünü Kutsal Motor ekibinin yapıp Zeynep Ocak’ın sunduğu ‘Kuliste Röveşata’nın yeni bölüm konuğu ise başarılı performansları ve caz davulundaki olağanüstü yeteneğiyle Ferit Odman oldu.

“Caz müzisyeni olmak için iyi bir eğitim şart”

Ferit Odman, Zeynep Ocak’ın “Cazcılar neden otomatik olarak saygı gören müzisyenler oluyor. Yani kötü cazcı yok mesela iyi cazcılar ve çok iyi cazcılar var. Sen ne düşünüyorsun?” sorusuna “Çünkü caz müzisyeni olmak için iyi bir eğitim şart, armonik bilgi lazım, ritmik bilgiye sahip olmak lazım. Kısaca eğitimli bir müzisyen olmanız lazım. Bu sebeple teknik olarak daha zor bir tür olduğunu söyleyebilirim. ‘’ yanıtını verdi. Kimseye itiraf edemediği ve gizlice sevdiği zevki sorulan Ferit Odman “Ben gerçek bir sakatatçıyım. Kesinlikle sakatat diyebilirim.” yanıtını verdi. Ferit Odman, Whiplash filmi ve caz müziği hakkındaki kapsamlı bilgisiyle de oldukça etkiledi.

“Ferit Odman hangi caz müzisyenini yeryüzünden sildi?’’

Ferit Odman, Zeynep Ocak’ın “Sana dört müzik ustası vereceğiz ve bir tanesini tarihten sileceksin; Miles Davis, Marvin Gaye, Louis Armstrong ve Ella Fitzgerald” sorusuna hiç düşünmeden Marvin Gaye yanıtını verdi. Ardından da ekleyerek; “çünkü Louis Armstrong silinirse Miles Daves ve Ella Fitzgerald da otomatik olarak siliniyor. Miles Daves’i silsek yirmi senede üç adet janr yaratmış bir müzisyeni silmek olmaz. Ella Fitzgerald gibi bir sesin de yeryüzünden silinmemesi gerek diye düşünüyorum. O yüzden Marvin Gaye’i tarihten silerdim” şeklindeki eğlenceli yanıtıyla hem güldürdü hem de müzik bilgisiyle oldukça etkiledi. 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.