Kaspersky, yeni bir çevrimiçi siber güvenlik eğitimi olan Reverse Engineering 101'i başlattı
  • Bahce Haber
  • Kaspersky, yeni bir çevrimiçi siber güvenlik eğitimi olan Reverse Engineering 101'i başlattı
83 okunma

Kaspersky, yeni bir çevrimiçi siber güvenlik eğitimi olan Reverse Engineering 101'i başlattı

ABONE OL
04/01/2023 09:00
Kaspersky, yeni bir çevrimiçi siber güvenlik eğitimi olan Reverse Engineering 101'i başlattı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Bilgi teknolojileri uzmanları, Kaspersky’nin sürekli büyüyen xTraining portföyüne eklediği yeni “Reverse Engineering (Tersine Mühendislik) 101” kursu sayesinde becerilerini geliştirebilecek. Bu kurs, katılımcılara tersine mühendislik kariyerlerine en iyi başlangıcı sağlamaları hususunda yardımcı olabilecek, kapsamlı bir bilgi birikimi sağlıyor.

Siber güvenlik olayları, 2022’de en kritik iş riskleri sıralamasında zirveye yerleşti. Bunlara anında yanıt verebilmek ve işletmeleri daha etkili bir şekilde koruyabilmek için, kötü amaçlı yazılım kodunu incelemek ve nasıl çalıştığını anlamak çok önemli. Bu da, herhangi bir programlama dilinde yazılmış oldukça karmaşık bir kodla bile başa çıkabilen, sağlam teori ve araçlar bilgisine sahip bir profesyonel olan “tersine mühendisin” ana görevi oluyor.

“Tersine Mühendislik 101”, Kaspersky Expert Training portföyünde mevcut daha üst düzey bir kurs olan “Targeted Malware Reverse Engineering” eğitiminin bir ön bölümü olarak adlandırılıyor. Kurs hem teorik temelleri hem de pratik tersine mühendislik vakalarını kapsamakta. Bu sayede öğrenciler, temel kavramlardan başlayarak Intel derleme yönergeleri, ayırt edici çağrı kuralları, bellek türleri, yürütülebilir analizler ve daha fazlasını kademeli olarak işleyerek ‘gerçek’ kötü amaçlı yazılımı tersine çevirebiliyor ve bilgi ve becerilerini sağlamlaştırabiliyorlar.

Özel bir GitHub alanında bulunan iyi yapılandırılmış videolar ve tescilli kod parçacıklarıyla ilgili çok sayıda uygulama, etkili bir öğrenme sağlarken, isteğe bağlı olan çevrimiçi format da şirketlerin iş kaybına uğramadan personel becerilerini geliştirmelerine olanak tanıyan bu kurs, tersine mühendislik potansiyellerini geliştirmek ve kendilerini daha ileri adımlara hazırlamak isteyen BT profesyonelleri ile ekiplerini pratik beceriler konusunda eğitmesi gereken şirketler ve siber güvenlik danışmanları için son derece faydalı olacaktır.

“Tersine mühendislik, geleneksel olarak, özellikle siber güvenlik alanında yeni başlayanlar için ustalaşması çok zor bir beceri olarak görülüyor. Bu eksikliği gidermek umuduyla bu kursu tasarladık ve katılımcıların temel yazılım geliştirme bilgisine sahip olmanın dışında, herhangi bir önkoşul olmaksızın bu konuyla tanışmalarını sağladık. Reverse Engineering 101 gerekli tüm teoriyi içerir ancak özünde her şeyden önce pratik deneyim sağlamayı amaçlar. Pek çok yetenekli kişinin siber güvenlik ekosistemine katılmasına yardımcı olacağını umuyoruz!” diyor Kaspersky’nin Kıdemli Güvenlik Araştırmacısı Ivan Kwiatkowski, 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.