Muslera ve Gomis'ten Örnek Kaptanlık: “Primler Herkes İçin Eşit Olmalı…''
  • Bahce Haber
  • Muslera ve Gomis'ten Örnek Kaptanlık: “Primler Herkes İçin Eşit Olmalı…''
86 okunma

Muslera ve Gomis'ten Örnek Kaptanlık: “Primler Herkes İçin Eşit Olmalı…''

ABONE OL
09/01/2023 12:30
Muslera ve Gomis'ten Örnek Kaptanlık: “Primler Herkes İçin Eşit Olmalı…''
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Fenerbahçe’yi Kadıköy’de 3-0 mağlup ederek liderliğini pekiştiren ve rakibiyle arasındaki puan farkını 4’e çıkan Galatasaray’da moraller zirvede. Teknik Direktör Okan Buruk ile ilgili soru işaretleri ve tereddütler tamamıyla ortadan kalktı.

Deneyimli oyuncular ile gençlerin, dünya yıldızlarıyla yedeklerin aynı hedef uğruna ortak hareket etmeleri, takımdaşlık duygusunun ne kadar önemli bir olgu olduğunu ortaya koyuyor. Bunun nedenlerinin de sezon başındaki bazı gelişmelerden kaynaklandığı belirtiliyor. 

Lig Radyo’nun ulaştığı bilgilere göre, sezon başında takımın iki kaptanı Muslera ile Gomis, Galatasaray futbol yönetimine başvuruyorlar. Başvuru sebebi prim sistemi… Yeni sezonda sistem birçok kulüpte olduğu gibi çalışacaktı, verilen karar o yöndeydi.

Yani maç primlerinde ilk 11 oynayan %100, oyuna sonradan giren %50, kulübede olup oyuna giremeyen %25 prim alacaktı. Ancak iki deneyimli kaptan bu sisteme itiraz ederek daha adil bir dağıtım sistemi önerdiler. 

Muslera ve Gomis “Biz yabancılar maaşımızı Euro cinsinden alıyoruz. Gecikse de pek kaybımız olmuyor. Olası anlaşmazlıklarda FIFA ve UEFA gibi çözümlerimiz de var. Ayrıca gelirimiz yüksek. Yerli oyuncuların bazılarında, hele de genç oyuncularda bu rakamlar alınmıyor.

Gençlerde, yerlilerde maaşları çok düşük oyuncular var. Bu sebeple verilecek tüm galibiyet primlerini eşit olarak oyuncu sayısına bölelim. Yani kadroya giremeyen maaşı çok düşük gençler de primden faydalansınlar!” ifadelerinde bulunuyorlar. 

Florya’da, kulübün futbol yönetimince memnuniyetle karşılanan bu öneri daha sonra yönetime çıkartılıyor ve yönetim de öneriyi aynı memnuniyetle kabul ediyor. Böylelikle sezon başından beri kaptanların isteğiyle Galatasaray’da primler tüm oyunculara eşit olarak paylaştırılıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.