NN Hayat ve Emeklilik 2023'e “En İyi İşveren" olarak başladı
  • Bahce Haber
  • NN Hayat ve Emeklilik 2023'e “En İyi İşveren" olarak başladı
72 okunma

NN Hayat ve Emeklilik 2023'e “En İyi İşveren" olarak başladı

ABONE OL
17/01/2023 08:30
NN Hayat ve Emeklilik 2023'e “En İyi İşveren" olarak başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Top Employer Enstitüsü NN Hayat ve Emeklilik’i 7’nci kez “En İyi işveren” seçti.

NN Hayat ve Emeklilik, “En İyi İşveren” unvanını 2023 yılında da sürdürüyor. Top Employer Enstitüsü’nün En İyi İşverenler listesinde üst üste 7’nci kez ve en yüksek skorla yer almayı başaran NN Hayat ve Emeklilik, Türkiye’deki güçlü varlığını sürdürmeye devam ediyor. 

Dünyanın köklü sigorta ve yatırım yönetimi şirketlerinden olan ve NN Group bünyesinde faaliyet gösteren NN Hayat ve Emeklilik, Top Employer Enstitüsü tarafından verilen “Top Employer” sertifikası alarak üst üste 7’nci kez ve en yüksek skorla “En İyi İşveren” seçildi. 

“Kurumsal Değerlerimiz; Önemseriz, Şeffafız ve Sözümüzü tutarız ile gurur duyuyoruz. Bunların NN’i harika bir çalışma yeri yapan şeylerin büyük bir parçası olduğuna inanıyoruz.”

Üst üste 7’nci kez, en yüksek skorla “Top Employer” sertifikası almaktan gurur duyduklarını ifade eden  NN Hayat ve Emeklilik İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Hong-Wha Ling, “Türkiye’de Top Employer Enstitüsü tarafından “En iyi işveren” olarak sertifikalandırılan sadece 25 şirket bulunuyor. En iyi işveren olmak, bir şirketin çalışanlarına yüksek kalitede ve tatmin edici bir iş deneyimi sunmayı taahhüt ettiğini gösteren önemli bir başarı olarak kabul ediliyor. NN Hayat ve Emeklilik olarak ise Türkiye’de yerel üst düzey işveren belgesine sahip tek sigorta şirketi ve Avrupa grubunun önde gelen temsilcilerinden biri olduğumuz için gurur duyuyoruz. 2008 yılında Türkiye pazarına girdiğimizden beri “Önce Sen” mottomuz ile çalışanlarımıza kendilerini özgürce geliştirebilecekleri ve ifade edebilecekleri esnek bir iş yaşam dengesi sunmayı amaçlıyoruz. Pandeminin yol açtığı zorlu çalışma ve yaşam koşulları ve küresel yüksek enflasyon ortamında çalışanlarımıza desteğimizi sürdürdük ve krizi fırsata çevirerek; çalışanlarımızın zamanlarını kendilerinin yönetebileceği esnek ve aynı zamanda verimli bir organizasyon olma yolunda adımlarımızı kuvvetlendirdik. Çalışanlarımızın aile ve iş sorumlulukları arasında denge kurabilecekleri ve kendilerini güvende hissedebilecekleri hibrit bir çalışma modelini hayata geçirdik. Bu kapsamda, günümüz dünyasına uyum sağlayarak IT ekip arkadaşlarımız için  FlexIT modelini tanıttık. Ek olarak çalışanlarımıza yıl içerisinde tercih edecekleri bir ay istedikleri lokasyondan çalışabilme esnekliğini getirdik. Kariyer Gelişim Programımız kapsamında, farklı departmanlarda çalışmak isteyen ekip arkadaşlarımızın yeteneklerine ve motivasyonlarına uygun alanlara yönelmelerine olanak sağlayarak etki yaratabilecekleri kurumsal bir iş kültürü oluşturduk.

NN Hayat ve Emeklilik olarak, yerel ve yabancı proje ve iş fırsatlarında yer alma, bilgi teknolojileri alanındaki yeteneklerin Türkiye’de işe alınması gibi fırsatlar sunuyoruz. Bu rollerde elde edilecek başarıların, kişilerin NN’deki uzun vadeli kariyerlerinde büyük fırsatlar elde etmelerini sağlayacağına inanıyoruz. 

Doğum iznini 24 haftaya, babalık iznini 3 haftaya çıkararak sektörde bir ilke imza attık. Çalışanlarımızı mutlu görmek ve “En İyi İşveren” olarak tanınmak bizi daha fazlası için çalışmaya teşvik ediyor. “ diye konuştu.

Dünyada beş kıtada 123 ülke, 1800’den fazla işveren ve 8 milyonu aşkın çalışan temsil eden En İyi İşverenler Enstitüsü, 32 yıldır daha iyi çalışma ortamları sunmayı amaçlıyor. Her yıl gerçekleştirilen En İyi İşverenler araştırması; insan stratejileri, çalışma ortamı, iyi yaşam, yetenek kazanımı, öğrenme ve çeşitlilik olmak üzere 6 insan kaynakları dalında toplam 20 farklı başlıkta gerçekleştirilen çalışmalarla belirleniyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.