Schneider Electric ve Royal HaskoningDHV, yeni nesil otomasyon platformuyla atık su arıtmada dönüşüme liderlik ediyor
  • Bahce Haber
  • Schneider Electric ve Royal HaskoningDHV, yeni nesil otomasyon platformuyla atık su arıtmada dönüşüme liderlik ediyor
71 okunma

Schneider Electric ve Royal HaskoningDHV, yeni nesil otomasyon platformuyla atık su arıtmada dönüşüme liderlik ediyor

ABONE OL
05/01/2023 11:30
Schneider Electric ve Royal HaskoningDHV, yeni nesil otomasyon platformuyla atık su arıtmada dönüşüme liderlik ediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL
  • Schneider Electric, atık su arıtma teknolojilerinde eksiksiz yaşam döngüsü yönetimi yoluyla tesis süreç verimliliğini ve sürdürülebilirliğini iyileştirmek üzere yenilikçi otomasyon ve proses kontrolü hizmetlerini Royal Haskoning DHV iş birliğiyle hayata geçirdi.
  • Nereda Proses Kontrol Yazılımı ile entegre EcoStruxure Automation Expert yüksek bir verimlilik ve üstün bir performansa olanak sunuyor.

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümüne liderlik eden Schneider Electric, EcoStruxure™ Automation Expert (EAE) çözümünün sürdürülebilir ve uygun maliyetli atık su arıtma teknolojisi için Royal HaskoningDHV Nereda® Proses Kontrol Yazılımı ile başarılı bir şekilde entegre etti. 

Royal HaskoningDHV, Nereda atık su arıtma çözümü için Schneider Electric’in tercih edilen küresel tedarikçi olduğunu duyurdu. Bu iş birliğinin bir sonucu olarak bu yeni nesil teknoloji, eksiksiz yaşam döngüsü yönetimi, bilgi teknolojisi ve operasyonel teknoloji hizmetleriyle sorunsuz entegrasyon ve otomasyon sistemlerine yönelik gelişmiş sistem tanılama aracılığıyla arıtma tesislerinde sürdürülebilirliği, esnekliği ve proses verimliliğini iyileştirmek üzere tasarlandı. Buluta hazır, siber güvenliğe sahip, esnek ve ölçeklenebilir mimari, emisyonu azaltmanın yanı sıra basitleştirilmiş ancak sağlam mimarilerle ayak izini azaltarak maliyet tasarrufu sağlıyor ve sürekli iyileştirme için yapay zeka ve makine öğrenimi yetenekleriyle geleceğe değer katıyor.

Birlikte çalışabilirlik için IEC61499 standardını temel alan entegre çözüm, Royal HaskoningDHV’nin titiz sertifikasyon süreci aracılığıyla başarıyla test edildi ve onaylandı. Böylece geliştiriciler, operatörler ve sistem entegratörleri, tasarım ve inşaattan operasyon ve bakıma kadar su arıtma sürecinin tüm yönlerini iyileştirebiliyor. 

Alanında öncü bu entegre çözüm ile arıtma tesisleri, mühendislik dağıtımında %50’ye varan iyileştirmeye sağlarken, devreye almada %30’a varan optimizasyon ve optimize edilmiş, sağlam mimarilerde %10’a kadar tasarruf elde ediliyor. Aynı zamanda EcoStruxure™ Automation Expert, Nereda tesis operatörlerinin IT/OT yakınsamasından faydalanmalarını, izleme erişimlerini genişletmelerini ve sonuç olarak daha kolay ve daha hızlı sorun giderme ile planlanmamış arıza sürelerini azaltmalarını sağlıyor. 

Bu çözümle su kullanımında dijital dönüşüm için önemli bir gelişim sağladıklarına değinen Schneider Electric Su ve Atık Su Başkanı Alain Dedieu; “Yeni nesil sürdürülebilirlik ve suyun dijital dönüşümüne öncülük etmeyi kendimize misyon edindik ve bunu yaparken de sürekli olarak yenilikçi ve tamamlayıcı ortaklarla güçlerimizi birleştirmeye çalışıyoruz. Royal HaskoningDHV ile, otomasyon teknolojilerimizin en iyilerini Royal HaskoningDHV’nin dönüştürücü Nereda platformuyla birleştiren yeni nesil proses kontrollerine erişim sağlayarak, atık su arıtımı için geleceğe hazır, dijital bir çözüm sunabiliyoruz” dedi.

Royal HaskoningDHV Proses Mühendisi Jelle Langedijk ise “EcoStruxure Automation Expert’i kullanarak, Nereda kurulumları için kontrol yazılımını entegre etmeye ve test etmeye harcanan süre önemli ölçüde azalacak. Standartlaştırılmış uygulama, sorun gidermeyi ve süreçlerde müşteriye özel konfigürasyonları uyarlamayı kolaylaştırıyor. Kullanımı kolay Schneider Electric İnsan-Makine Arayüzü (HMI), endüstriyel uygulamalar için nihai olarak sağlam bir çözümdür” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.