Türk Telekom'dan girişim ekosistemine  Silikon Vadisi'nden destek
  • Bahce Haber
  • Türk Telekom'dan girişim ekosistemine Silikon Vadisi'nden destek
61 okunma

Türk Telekom'dan girişim ekosistemine Silikon Vadisi'nden destek

ABONE OL
11/01/2023 12:30
Türk Telekom'dan girişim ekosistemine  Silikon Vadisi'nden destek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bakan Varank, TT Ventures’ın San Francisco ofisini ziyaret etti

Türk Telekom, girişim ekosistemini, teknoloji ve inovasyonun kalbinin attığı Silikon Vadisi’ndeki TT Ventures Ofisi ile destekliyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türk Telekom kurumsal girişim sermayesi şirketi TT Ventures’ın, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki San Francisco şehrinde yer alan ofisini ziyaret etti. Bakan Varank’a girişim ekosistemine yönelik gerçekleştirdikleri faaliyetlerle ilgili bilgi veren TT Ventures Genel Müdürü Muhammed Özhan, “San Francisco’daki ofisimizle hem Türkiye’de doğan girişimleri dünya ile tanıştıracağız hem de buradaki tecrübeyle kendi girişim ekosistemimize güç katacağız” dedi. 

Türk Telekom, Kurumsal Girişim Sermayesi Şirketi TT Ventures ile yerli girişim ekosistemini globale taşıyacak çalışmalarını ABD’nin San Francisco şehrinde açtığı TT Ventures Ofisi ile sürdürüyor. Silikon Vadisi’nde yer alan TT Ventures Ofisini ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TT Ventures’ın hem Türkiye’de hem de ABD’de girişim ekosistemine yönelik gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında TT Ventures Genel Müdürü Muhammed Özhan’dan bilgi aldı. 

“Yerli girişimleri globalde bilinir hale getireceğiz”

TT Ventures Genel Müdürü Muhammed Özhan, San Francisco’daki TT Ventures Ofisi ile, destekledikleri girişimleri uluslararası anlamda bilinir kılmayı ve güçlü girişimler çıkarmayı amaçladıklarını, söz konusu ekosistemi yakından gözlemlemek ve fırsatları takip etmek adına çalışmalar gerçekleştirdiklerini kaydetti. Özhan, “Dünyada adından söz ettiren birçok yenilikçi markanın doğduğu ve geliştiği Silikon Vadisi’ndeki ofisimizle, global alandaki güncel gelişmeleri takip etmeyi, yerli girişim ekosistemimizdeki gücümüzü buradaki fırsatlarla harmanlamayı amaçlıyoruz. Global anlamda önemli işlere imza atmanın bir yolu da girişim ekosistemini desteklemekten ve dünyaya tanıtmaktan geçiyor. Bu anlamda San Francisco’daki ofisimizle hem Türkiye’de doğan girişimleri dünya ile buluşturacağız hem de buradaki tecrübeyle kendi girişim ekosistemimize güç katacağız” dedi.

PİLOT mezunları ABD yolunda

TT Ventures, PİLOT yurt dışı programı kapsamında BootUP firması ile seçilecek girişimlere destek verecek. PİLOT programı kapsamında seçilecek girişimlere; Amerika programı içerisinde iş geliştirme, yatırımcı ağına erişim, mentorluk ve koçluk başta olmak üzere kendi faaliyet gösterdikleri alanlarda özelleştirilmiş bir program ile destek olunacak.

PİLOT mezunu girişimlere 20 milyon dolar yatırım

Girişimcilik ve yeni teknolojilere yönelik inovatif fikirlerin ana merkezi sayılan Silikon Vadisi’ndeki ofisin yerli ekosistemi de güçlendireceğini belirten Özhan, TT Ventures çatısı altında faaliyet gösteren girişim hızlandırma programı PİLOT’u tamamlayan ve dünyanın birçok bölgesinde faaliyet gösteren girişimlerin yerel ve global yatırımcılardan 20 milyon dolara yakın yatırım aldıklarını hatırlattı. TT Ventures Girişim Sermayesi Yatırım Fonunu da hayata geçirdiklerini ifade eden Özhan, TT Ventures ile bugüne kadar sağlık, enerji, eğitim, yapay zekâ ve telekomünikasyon alanında faaliyet gösteren 13 şirkete yatırım yapıldığını açıkladı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.