Yapay Zeka destekli yazılımlar ile işinizi geleceğe hazırlayın
  • Bahce Haber
  • Yapay Zeka destekli yazılımlar ile işinizi geleceğe hazırlayın
91 okunma

Yapay Zeka destekli yazılımlar ile işinizi geleceğe hazırlayın

ABONE OL
18/01/2023 08:00
Yapay Zeka destekli yazılımlar ile işinizi geleceğe hazırlayın
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İletişim ve haberleşme araçlarından gündelik hayatta kullanılan cihazlara, eğitimde kullanılan öğrenme araçlarından çalışma hayatını kolaylaştıran uygulamalara kadar hayatımızın her noktasında karşımıza çıkan yazılım ve teknoloji, hızla gelişimine devam ediyor. Teknoloji firmaları tarafından kullanıma sunulan her yeni ürün ve hizmetin etkileri de elbette derinden hissediliyor. 

2021 yılında çalışmalarına başlayan ve yazılım teknolojilerini herkes için ulaşılabilir kılmayı amaçlayan teknoloji firması Dijital Gen, dijital dönüşüm rüzgarlarının hızla estiği günümüz iş hayatında  bireysel ve kurumsal yazılım teknolojileri ile iş yaşamını kolaştıracak birçok ürün ve hizmetiyle işletmelerin bu dönüşüm yolculuklarına destek olmayı sürdürüyor. 

Yapay Zeka Destekli Yazılımlar ile İş Güvenliğine Farklı Bir Bakış

İş hayatımızı şimdiden değiştirmeye başlayan ve gelecekte yaşanacak olan daha büyük değişimlerin habercisi olan yapay zeka destekli yazılım hizmetleri, işini geleceğe hazır hale getirmek isteyen her işletmenin gündeminde yer alması gereken en önemli teknolojilerin arasında yerini almış durumda. Dijital Gen’in işletmelerin ihtiyaçlarına uygun ve özelleştirilerek hazırlanan yapay zeka kamera sistemleri sayesinde iş kazalarının önüne geçmek çok daha kolay hale geliyor. 

AI Tabanlı Yeni Nesil Sistemler

Tüm iş alanlarında dönüşüm sağlayan yapay zeka, her alanda olduğu gibi işlevselliği desteklemek adına güvenliği de AI tabanlı yeni sistemlere bırakıyor. Yapay zeka destekli kamera, sensör ve kontrol paneli cihazlarından oluşan sistemler sayesinde yüzlerce görüntü aynı anda tespit edip, değerlendirip oluşabilecek kaza risklerinin önüne geçerek önlem almayı sağlıyor. Böylelikle kurulan yapay zeka destekli kamera ve kontrol sistemleri sayesinde fabrikalar, benzin istasyonları ve inşaat sahaları vb alanlarda can ve mal güvenliği korunmuş oluyor.

Yazılım teknolojilerinin hayatın her alanında büyük ve köklü değişimler sağladığına dikkat çeken Dijital Gen kurucusu Sercan Kasım, ‘’ Yazılım tutku, sürekli olarak çalışma ve öğrenme isteğinin bir arada olduğu, doğru tespitler ve hayal gücü ile hayatı her alanda kolaylaştıran çözümler sunmanın mümkün olduğu bir alan. Ortaya çıkan başarılar da yeni çalışmalar için en büyük motivasyonu oluşturuyor. Ekibimizle birlikte ürün ve hizmetlerimizi sürekli olarak geliştirmeyi ve asıl odağımız olan kurumsal çözümlerimizi sektörde benzersiz kılmayı amaçlıyoruz.’’ dedi. 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.