Sağlık ve Eğitim Vakfı'nda bayrak değişimi

Sağlık ve Eğitim Vakfı'nda bayrak değişimi

ABONE OL
26/12/2022 19:18
Sağlık ve Eğitim Vakfı'nda bayrak değişimi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sağlık ve Eğitim Vakfı’nda yeni Mütevelli Heyeti Başkanı Sait Tosyalı oldu.

Üsküdar Amerikan Lisesi, İzmir Amerikan Koleji, Tarsus Amerikan Koleji ve Talas Amerikan Ortaokulu mezunları tarafından 1968 yılında kurulan Sağlık ve Eğitim Vakfı’nda bayrak değişimi gerçekleşti. 

Tarsus Amerikan Koleji’75 mezunu olan yeni SEV Mütevelli Heyeti Başkanı Sait Tosyalı, lisansını Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nde, yüksek lisansını Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladı. İş dünyasının yakından tanıdığı Tosyalı, Koç Holding A.Ş.’de Stratejik Planlama Koordinatörü olarak görev yaptı; topluluğun Tüketim, Enerji ve İnşaat şirketlerinde Genel Müdürlük görevlerini üstlendi. Endüstriyel gaz üreticisi Alman Linde Gaz A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Murahhas Azası olarak Türkiye, Kazakistan ve Ürdün operasyonlarını yönetti. 2003-2009 döneminde Vakfın Yönetim Kurulu Asil Üyesi ve 2009-2012 yılları arasında Denetim Kurulu Asil Üyesi, 2012-2015 yılları arasında Denetim Kurulu Başkanı olarak görev alan Sait Tosyalı; 2006 yılından itibaren Sağlık ve Eğitim Vakfı daimî Mütevelli Heyet Üyeliği görevini yürüttü. Eylül 2017’den bu yana Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Genel Müdürü olarak görev yapan Sait Tosyalı, evli ve bir çocuk babasıdır.

Sait Tosyalı 2022-2026 döneminde, bünyesinde Üsküdar Amerikan Lisesi, İzmir Amerikan Koleji, Tarsus Amerikan Koleji, SEV Amerikan Koleji, Üsküdar SEV İlköğretim Kurumları, İzmir SEV İlköğretim Kurumları, Tarsus SEV İlköğretim Kurumları ve SEV Yayıncılık’ı (Redhouse) bulunduran Sağlık ve Eğitim Vakfı’nda Mütevelli Heyeti Başkanlığı’nı yürütecek.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.