AV-TEST, Kaspersky VPN Secure Connection'ın performansıyla öne çıktığını belirtiyor
  • Bahce Haber
  • Teknoloji
  • AV-TEST, Kaspersky VPN Secure Connection'ın performansıyla öne çıktığını belirtiyor

AV-TEST, Kaspersky VPN Secure Connection'ın performansıyla öne çıktığını belirtiyor

ABONE OL
13/01/2023 08:01
AV-TEST, Kaspersky VPN Secure Connection'ın performansıyla öne çıktığını belirtiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kaspersky VPN Secure Connection, bilgi teknolojileri alanında faaliyet gösteren bağımsız güvenlik enstitüsü AV-TEST’in performans hızı testleri sonucunda bireysel kullanıcılar için en iyi VPN’ler arasında gösterildi. Test sonuçlarına göre, Kaspersky VPN en çok test edilen kategorilerde zirveye yerleşti ve hem yerel hem de denizaşırı testlerde olağanüstü indirme ve torrent hızları sağladı. Kaspersky’nin çözümü, yerel “karşıya yükleme – upload” testlerinde sektör ortalamalarının iki katından daha iyi sonuçlar elde ederken, rakiplerinden iki kat daha hızlı olan denizaşırı veri aktarım performansıyla da diğer katılımcıları geride bıraktı. Ayrıca Kaspersky VPN, üst üste üçüncü kez prestijli Approved virtual private network solution ödülünü aldı.
 

Bugün VPN’ler pek çok farklı amaç için yaygın olarak kullanılıyor; Forbes Advisor anketine göre hem iş hayatında hem de kişisel VPN kullanımı oldukça popüler. Anketimize katılan kişilerin %50’den fazlası işyerinde bir VPN kullandığını bildiriyor ve yanıtlayanların %77’sinden fazlası da bunları evde kullanıyor. Bu hizmetlerin sezgisel ve hemen hemen herkes tarafından kullanılabilecek kadar uygun fiyatlı olması, şüphesiz ki onları her ihtiyaç ve her bütçeden alıcı için daha çekici kılmaya devam ediyor.

AV-TEST sonuçlarına göre Kaspersky VPN Secure Connection, genel olarak yerel torrent indirme testi için en hızlı ürün olarak öne çıkıyor. Asya’da test edilen en hızlı ikinci ürün olmasının yanında, test edilen diğer çözümlerden ciddi anlamda daha hızlı olduğu ABD ve AB’deki en hızlı ürün olmayı da başardı. Ek olarak, kullanıcılar Kaspersky VPN kullanarak 4K videoları izlerken bile sorun yaşamıyorlar.

Çoğu ürün -muhtemelen bölgeler arasındaki farklı sunucu kapasiteleri veya farklı iş yükleri sebebiyle- değişen coğrafi konumlarda farklı sonuçlar elde ederken Kaspersky VPN, “İndirme” performans testlerinde tüm bölgelerde eşit derecede başarılı sonuçlar veren tek ürün olmayı başardı. Ayrıca Kaspersky’nin çözümü, AB’de test edilen en hızlı ürün olarak görülüyor.

AV-Test verilerine göre Kaspersky VPN Secure Connection, aynı ağdaki karşıya yükleme hızında da lider olarak gösterildi. Bu test için VPN ortalamalarını ikiye katlayarak, her üç bölgede de en hızlı ürün olarak, yerel ağlardaki yükleme performansıyla en üst sırayı almayı başardı. Ek olarak, Kaspersky VPN bağımsız değerlendirmede kullanılabilirlik, güvenlik, gizlilik, performans ve şeffaflık testi senaryolarını başarıyla geçti ve üst üste üçüncü kez AV-Test Approved virtual private network solution kazandı.

“Kaspersky’nin VPN paketi, tüm alanlarda iyi performans verileri sağlıyor, net bir kuruluma sahip ve kullanıcıların gizliliğini koruyor. Hem yerel hem de denizaşırı senaryolarda olağanüstü indirme ve torrent hızları elde etti ve test videosunu yerel veya denizaşırı bağlantıdan 4K çözünürlükte oynatırken bile hiçbir sorun yaşamadı. Tüm bu başarılar için “Approved virtual private network solution ödülünü kazanıyor.” diyor AV-TEST’in Test Araştırmaları Bölümü Başkanı David Walkiewicz.

Kaspersky’nin Müşteri Ürünleri Pazarlama Bölümü Başkan Yardımcısı Marina Titova ise; “Bir zamanlar geeky kullanıcılar için üretilmiş niş bir ürün olarak görülen VPN’ler artık çevrimiçi ortamda güvende ve gizli kalmak isteyen herkes için sahip olunması gereken bir ürün haline geldi. Bir VPN’i harika yapan nedir? Kullanıcılar mümkün olan en güvenli, uygun, uygun maliyetli veya en hızlı hizmeti talep eder. AV-TEST’in Kaspersky VPN’i testlerinde en hızlı ürün olarak kabul etmesinden ve yüksek şeffaflık ve gizlilik standartlarımızı vurgulamasından gurur duyuyoruz.” yorumunu yaptı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.